Książki dla małych urwisów

Opieka nad maluchami – zwłaszcza jeśli są to tak niesforne istoty, jak kilkuletni chłopcy – to prawdziwa przygoda. Zabawki ogrodowe dla dzieci to w tym przypadku koparka, ciężarówka, 5 rodzajów samochodów (szybkich, a jakże!), samolot, helikopter, wiaderko, łopatka (z braku tejże mogą jeszcze zacząć kopać w piasku waszą komórką). A czy napisano już książki o ulubionych pojazdach waszych urwisów? Oczywiście.

O pojazdach dla najmłodszych

Wydawnictwo Jedność z Kielc wydało już całą serię “Historie na 4 kółkach”. Maluchy poznają w niej zabawne opowieści, których bohaterami są “Franek i jego koparka”, “Tomek i jego radiowóz” “Maciek i jego wóz strażacki”, “Leoś i jego furgonetka” czy “Filip i jego pociąg”. W dodatku na pierwszej stronie znajduje się okienko, w którym wasz milusiński może zostawić swój pierwszy exlibris. Z kolei wydawnictwo Aksjomat z Torunia oferuje “Historyjki o pojazdach” – Bogusław Michalec opowiada w nich o wozie strażackim, wozie policyjnym, koparce czy traktorze. Kolorowa książeczka ma specjalny uchwyt, który ułatwia dziecku – cały czas pracującemu nad małą motoryką – ćwiczyć chwyt i przenoszenie przedmiotów. Inna seria tego wydawnictwa to “Zapraszamy na…”. Anna Podgórska zabiera w nich chłopców na akcję razem z wozem strażackim, patrol razem z policją czy wiosenne prace w polu na traktorze.

I dla trochę starszych

Kiedy chłopcy wyrastają z najprostszych książeczek, włącza im się standardowe pytanie: “A czemu?”. Warto wtedy poszukać lektury, która nie tylko zaspokoi ciekawość waszego dziecka, ale i nie zanudzi was samych. Taką pozycją jest chociażby książka “Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe”, autorstwa Michała Leśniewskiego z intrygującymi ilustracjami Macieja Szymanowicza. Jak to się stało, że wymyślono samochód? Jak wyglądały pierwsze auta? Czemu rowery miały takie wielkie koła? Ile osób mieściło się w słynnym maluchu? Solidna dawka wiedzy dla Jasia czy Filipka!

Z kolei jeśli wasi synkowie zawzięcie budują skomplikowane konstrukcje z klocków lego, z pewnością zainteresują ich “Autochody” wydane przez poznańskie wydawnictwo Zakamarki. Dzięki tej książce chłopcy poznają nie tylko nietypowe maszyny (jak amfibia, karetka dla słoni czy kamieniołaz), ale zaintrygowani pojazdami wymyślanymi przed epoką aut postanowią wymyślić swoje! Spodziewajcie się w najbliższym czasie opowieści o lodowozach i motozaurach! A może sami coś z nimi skonstruujecie?

Drzewo zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Autor

biuro@seodot.pl